LEKCE

Každý rok vám přinášíme mezinárodní lektory s vysokou kvalitou výuky a tanečních dovedností. Během tohoto víkendu se můžete účastnit 8 základních lekcí (Lindy Hop NEBO St. Louis Shag) a dalších 3 lekcí tzv. Extension workshopu (Jazz for all). Během večerních párty probíhají navíc ještě tastery (info o tasterech viz sekce PÁRTY). Není možné koupit jednotlivé lekce.


 • LEKTOŘI / Lindy Hop track:
  – Jenna & Jon (USA)
  – Jo & Kevin (USA)
  – Moe (UK) & Andreas (SWE)
  – Robyn & Ben (UK)
  – Simona & Rokas (LT)

Více o lektorech v sekci LIDÉ.


 


Lekce jsou vedené zahraničními lektory v angličtině!


Letos se můžete zúčastnit:
– HLAVNÍCH LEKCÍ (sobota & neděle/ Lindy NEBO St. Louis Shag “pro Lindy Hoppery”. Nelze se hlásit na obojí současně!)
– EXTENSION WORKSHOPU (pátek odpoledne/ “Jazz for all”)


Lekce si nelze zakoupit jednotlivě! Prosíme, na lekce se přezouvejte do taneční obuvi.
 • Lindy Hop TRACK/ LEVELY:

Rozřazovací AUDITION děláme do levelu ADVANCED!

PROSÍME, PŘEČTĚTE SI PODROBNĚ POPIS JEDNOTLIVÝCH LEVELŮ NÍŽE A VYBERTE TEN SPRÁVNÝ PRO VÁS. MĚJTE NA PAMĚTI, ŽE PSX JE FESTIVAL S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ A LEVEL NEMUSÍ BÝT SHODNÝ S LEVELEM NA VAŠÍ LOKÁLNÍ SCÉNĚ!

POKUD MÁTE JAKÉKOLIV POCHYBNOSTI NEBO DOTAZY, ZEPTEJTE SE SVÝCH LEKTORŮ, NEBO NÁM NAPIŠTE (registration@pragueswingfestivals.com)


– Intermediate (Navštěvujete lekce Lindy Hop min. 1 rok – cca 40 lekcí. Máte precizní lead/ follow basic kroků, ale můžete ještě dělat chyby ve složitějších figurách. Znáte alespoň tyto kroky/ figury – basic 8 count, swing out, 6 count, inside/ outside turn, Texas Tommy, flying Charleston, tandem Charleston. Měli byste ovládat i některé jazz steps.) 
– Intermediate/ Advance (Navštěvujete lekce Lindy Hop min. 2 roky – cca 80 lekcí. Účastníte se mezinárodních kempů a workshopů v levelu intermediate/ advance. Nemáte problém s lead/ follow. Znáte různé figury a umíte občas zaimprovizovat na hudbu. Zatančíte si i na rychlejší tempo. Měli byste znát jazz steps a také některé z těchto chorusů – Shim Sham Shimmy, Tranky Doo, Jitterbug Stroll.)
– Advanced (Navštěvujete lekce Lindy Hop min. 3 roky – cca 120 lekcí. Pravidelně se účastníte mezinárodních kempů a workshopů v levelu advance. Nemáte problém s lead/ follow, improvizací, tancem na velmi rychlé i velmi pomalé tempo.  Měli byste znát jazz steps a také některé z těchto dalších tanečních technik – Balboa, Shag, Charleston, etc.)
Advanced + (INVITATIONAL) Tento level je tzv “na pozvání”. Budeme mít ale několik míst navíc, které rozdáme během sobotního audition v Advanced levelu.


 • St. Louis Shag “pro Lindy Hoppery/ swingaře”:

Na lekce se můžete hlásit, pokud jste INTERMEDIATE/ ADVANCED nebo zkušenější Lindy Hopper / nebo tančíte jinou “swingovou” techniku na této úrovni!

“Are you an I/A or more experienced Lindy Hopper/ swing dancer? Are you curious about St. Louis Shag and only know very little about it or even nothing? Well, this is your chance to discover another great swing dance style and develop your dance vocabulary! We will go through the fundamentals of the dance but will build a lot on top of the basics as well.
Its great, but not necessary, if you have some knowledge of the dance already. After the weekend, our aim is to have you feel comfortable enough to dance St. Louis Shag without excusing yourself being a Lindy Hopper / or other swing dancer than SLS!” (your SLS teachers)


 

EXTENSION WORKSHOP/ “Jazz for all” s Jo Hoffberg

Chceš si prodloužit PSX 2018? Zúčastni se Extension workshopu s JO HOFFBERG (USA) v pátek 7.12.2018 (15:00-18:10)

 

 • 3 x 60′ lekce
 • Limitovaná kapacita
 • Cena za 3 extension lekce – info v sekci CENY

” SOLO TRAINING FOR LINDY HOPPERS

– Open Level but recommended for intermediate-advanced and higher level Lindy Hoppers.

 

This class is idea for a person that:

– wants to improve, but doesn’t have a partner;

– is willing to practice, but doesn’t know what to practice;

– already practices, but is bored with their current exercises;

– is interested in improving the quality of their movement/ interested in knowing how Jo Hoffberg trains herself

In this class, you will learn warm-up exercises, isolations, spinning/turning drills, charleston and triple-step footwork challenges, playing with rhythms, and how to create variations. It’s a balance of technique and playtime, but every moment will be time well spent!” (Jo Hoffberg)